Jak jsme hostili MAP Sedlčansko
Účast byla velice hojná, 4. 6. 2025 se v naší mateřské škole sešlo 20 učitelek mateřských a základních škol. Cílem setkání bylo usnadnit dětem přechod z MŠ do ZŠ a to pomocí společné spolupráce a sdílení příkladů dobré praxe.
Atmosféra na setkání byla velice přátelská a každý svými náměty a zkušenostmi přispěl k formování spolupráce i do budoucna.
K celkové pohodě také přispělo skvělé občerstvení, které pro nás zajistili studenti SOU Sedlčany. Tímto děkujeme nejen jim, ale i jejich učitelům, kteří mají zajisté velký podíl na kvalitních dobrotách, kterým se nedá prostě odolat.
Tématy na příští setkávání bude diagnostika dítěte předškolního věku a vedení portfolia dítěte, které je skvělým nástrojem pro sledování vzdělávací cesty každého jedince a zároveň i nástrojem pro úzkou spolupráci s rodinou a dalšími odborníky.
Toto setkání povede ředitelka MŠ Sedlčany Kateřina Reif, která je zkušeným speciálním pedagogem a své znalosti a zkušenosti by ráda se svými kolegy sdílela.
Tým MŠ Sedlčany také přinesl návrh na zavedení Kavárniček pro učitele, které jsou neformální vzdělávací platformou. V ORP Sedlčansko bude tato forma vzdělávání pedagogů novinkou. A jelikož návrh vyšel z naší školy, první Kavárničku budeme hostovat v naší MŠ a už se na to moc těšíme.
Věříme, že aktivní účastí v projektech MAP Sedlčansko můžeme i my přispět k ještě větší spokojenosti dětí, jejich rodičů a s učiteli napříč stupni vzdělávání se vzájemně obohatit a inspirovat.
Přejeme vám krásné odpočinkové léto.
A věřte, že my už nyní pilně plánujeme další školní rok, který si chceme s vašimi dětmi opravdu užít.
Za tým MŠ Sedlčany
Mgr. Kateřina Reif