Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Jak jsme hostili MAP Sedlčansko

Jak jsme hostili MAP Sedlčansko 1

Mateřská škola Sedlčany poprvé ve své historii hostila pracovní skupinu MAP Sedlčansko.

Účast byla velice hojná, 4. 6. 2025 se v naší mateřské škole sešlo 20 učitelek mateřských a základních škol. Cílem setkání bylo usnadnit dětem přechod z MŠ do ZŠ a to pomocí společné spolupráce a sdílení příkladů dobré praxe.

Atmosféra na setkání byla velice přátelská a každý svými náměty a zkušenostmi přispěl k formování spolupráce i do budoucna.

K celkové pohodě také přispělo skvělé občerstvení, které pro nás zajistili studenti SOU Sedlčany. Tímto děkujeme nejen jim, ale i jejich učitelům, kteří mají zajisté velký podíl na kvalitních dobrotách, kterým se nedá prostě odolat.

Občerstvení SOU Sedlčany

Tématy na příští setkávání bude diagnostika dítěte předškolního věku a vedení portfolia dítěte, které je skvělým nástrojem pro sledování vzdělávací cesty každého jedince a zároveň i nástrojem pro úzkou spolupráci s rodinou a dalšími odborníky.

Toto setkání povede ředitelka MŠ Sedlčany Kateřina Reif, která je zkušeným speciálním pedagogem a své znalosti a zkušenosti by ráda se svými kolegy sdílela.

Tým MŠ Sedlčany také přinesl návrh na zavedení Kavárniček pro učitele, které jsou neformální vzdělávací platformou. V ORP Sedlčansko bude tato forma vzdělávání pedagogů novinkou. A jelikož návrh vyšel z naší školy, první Kavárničku budeme hostovat v naší MŠ a už se na to moc těšíme.

Věříme, že aktivní účastí v projektech MAP Sedlčansko můžeme i my přispět k ještě větší spokojenosti dětí, jejich rodičů a s učiteli napříč stupni vzdělávání se vzájemně obohatit a inspirovat.

Přejeme vám krásné odpočinkové léto.

A věřte, že my už nyní pilně plánujeme další školní rok, který si chceme s vašimi dětmi opravdu užít.

Za tým MŠ Sedlčany

Mgr. Kateřina Reif

 

Projekty a partneři